Bez kategorii, nowości, TURNIEJE

Sukces polskich szermierzy

Na rozegranych 4-5 maja 2019 r. XI Mistrzostwach Europy Spochan w Mińsku, na Białorusi reprezentacja szermierzy z Polski wywalczyła drugie miejsce drużynowo. Jesteśmy wicemistrzami Europy!

ME Spochan 2019 . Stoją od lewej: Krzysztof Jerzykowski, Stanisław Droździel, Kenichi Tanabe - syn twórcy spochan, Piotr Piszczek, Michał Piotrkowicz, Tetsundo Tanabe - założyciel spochan, Dominik Mieszkowski, Małgorzata Szczepańska, mistrz battodo Yoji Yamanaka.

ME Spochan 2019 . Stoją od lewej: Krzysztof Jerzykowski, Stanisław Droździel, Kenichi Tanabe – syn twórcy spochan, Piotr Piszczek, Michał Piotrkowicz, Tetsundo Tanabe – założyciel spochan, Dominik Mieszkowski, Małgorzata Szczepańska, mistrz battodo Yoji Yamanaka.

Drużyna  w składzie: Krzysztof Jerzykowski 3. dan, Michał Piotrkowicz 5. dan, Piotr Piszczek 3. dan wywalczyła wicemistrzostwo Europy.

Indywidualnie Michał Piotrkowicz zdobył złoty medal w choken free seniorów (posiadaczy stopni dan), a Krzysztof Jerzykowski wywalczył nie tylko złoto w kategorii tate ken , ale i tytuł Grand Championa w weteranach! Walcząc z tarczą i krótkim mieczem musiał wygrać ze wszystkimi zwycięzcami innych konkurencji, w tym z walczącym dwoma mieczmi (nito) oraz walczącym z tarczą i długim mieczem.

Mamy dwóch indywidualnych Mistrzów Europy w Spochan oraz srebro drużynowo!

To wielki sukces Spochan Polska!

Dwaj medaliści to także mistrzowie battodo – prowadzący treningi spochan Michał Piotrkowicz to posiadacz 5. dana w battodo, trener w Szkole Samurajów, a Krzysztof Jerzykowski to posiadacz 3. dana battodo i 1. dana kobudo.