Naszym celem jest wytrenowanie ciała i umysłu na wzór bushi – rycerzy, wojowników dawnej Japonii oraz doskonalenie się w sztukach walki Kraju Kwitnącej Wiśni.
Zapraszamy do “SZKOŁY SAMURAJÓW”
PIERWSZEJ SEKCJI KEN-JUTSU BATTO-DO W POLSCE ZAŁOŻONEJ I PROWADZONEJ PRZEZ
HANSHI TOMASZA PIOTRKOWICZA
7. dan battodo (nadany w Japonii 2016 r.)
7. dan tameshigiri (nadany w 2012 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenia Goshindo)
5. dan battodo i tytuł shidachi (nadany w 2016 r. przez Ryuseiken Battodo Kyokai)
5. dan battodo (nadany w 2005 r. przez Ogólnojapoński Związek Toyama-ryu Battodo)
poza tym jest ekspertem walki tradycyjną bronią (6. dan bo-jutsu, 5. dan so-jutsu, 5. dan tanto-jutsu, 5. dan kodachi)
oraz walki wręcz (8. dan karate).
Uprawia japońskie sztuki walki od 1970 r.
ZAPISY bezpośrednio przed zajęciami. W roku szkoleniowym 2017/2018 zaczynamy regularne treningi od 12. września.
WTORKI – SASKA – KĘPA – 20.30 – 22.00
treningi tameshigiri dla shizanka – posiadaczy ostrego miecza
uchidojo na Lipskiej18 – treningi w małych grupach na zapisy
ŚRODY – URSYNÓW – 19.30- 21.00
trening kenjutsu battodo
forum dawnego 92. Gimnazjum – Koncertowa 4 (stacja metro „Ursynów”, wejście jak do szatni, z przeciwnej strony niż na basen
ŚRODY – URSYNÓW – 21.00- 22.00
trening kobudo (w tym semestrze bo i tonfa)
forum dawnego Gimnazjum – SP 303 – Koncertowa 4 (stacja metro „Ursynów”, wejście jak do szatni, z przeciwnej strony niż na basen
PIĄTKI – PRAGA POŁUDNIE – 20.00 – 21.30
trening kenjutsu battodo
Akademia Karate Tradycyjnego ul. Osowska 82, niedaleko Ronda Wiatraczna
POZA TYM:
REGULARNE TRENINGI TAMESHIGIRI
WEEKENDOWE SEMINARIA TEMATYCZNE: KODACHI, NITO-RYU, NAGINATA, SO-JUTSU, JUKENDO
REGULARNE TRENINGI KOBUDO (BO, TONFA, NUNCHAKU, SAI, KAMA)
Wpisowe do Szkoły Samurajów wynosi 200 zł (trzeba zapłacić najpóźniej na trzecim treningu).
W ramach wpisowego początkujący otrzymuje skrypt szkoleniowy i płytę szkoleniową DVD.


pod okiem najlepszych specjalistów w Europie, uczniów japońskich ekspertów (zakładka Tameshigiri). Treningi tameshigiri prowadzone są oddzielnie, poza treningami podstawowymi.
Uczymy letnitakże taiho-jutsu – sztuki obezwładniania przeciwnika w walce wręcz oraz posługiwania się bronią Nihon kobudo (wakizashi, yari, naginata, kij, laska, kusarigama, shuriken, mokuju). Większość z tych zajęć odbywa się na stażach i zgrupowaniach – obozach ch i zimowych.
Na zdjęciu powyżej pokazana jest medytacja zazen – ciekawy aspekt drogi życiowej samuraja.
Na zajęcia przyjmujemy
m.in. zwiedziliśmy szkołę samurajów klanu Aizu.młodzież od 15 lat oraz dorosłych bez ograniczeń wiekowych, zarówno kobiety jak i mężczyzn.
Szkoła Samurajów to miejsce, gdzie nie tylko trenujemy budo, ale i poznajemy bogatą historię i kulturę Japonii i innych krajów dalekiej Azji. Poniżej dwa zdjęcia związane z wyprawą Szkoły Samurajów do Japonii w listopadzie 2008 r.: zdjęcie zachęcające do wyprawy i plakat dotyczący prezentacji multimedialnej sensei Piotrkowicza z tej wyprawy.
Początkujący mogą przystąpić do treningów w stroju sportowym (dół dresu – najlepiej ciemnej barwy i biała lub ciemna koszulka z krótkim rękawem). Już na pierwszym treningu niezbędne jest posiadanie drewnianego miecza zwanego bokken (bokuto), koniecznie z tsuba. Ćwiczymy na bosaka lub w specjalnych skarpetach – tabi. Późniejszy etap to zakup miecza miękkiego choken i maski do wolnej walki treningowej. Natomiast po zakupie miecza treningowego mozoto, zwanego też iaito należy zaopatrzyć się w czarne spodnie samurajskie, zwane hakama, szeroki pas obi oraz białą lub granatową górę, zwaną keikogi. Do treningów tameshigiri – cięć mieczem samurajskim można przystąpić już w pierwszym roku nauki, bezpośrednio po nabyciu ostrego miecza shinken – katana.
W pierwszym semestrze niezbędne jest zaopatrzenie się w książkę sensei Piotrkowicza pt. Podręcznik szermierki samurajskiej Battodo. Zawiera ona podstawy teoretyczne treningu battodo, a szczególnie tameshigiri.
TEL/FAKS 22 6725561
Dla osób spoza Warszawy, które nie mogą uczestniczyć w systematycznych treningach istnieje możliwość brania udziału w weekendowych imprezach typu staż, seminarium. Po otrzymaniu zgody sensei Piotrkowicza można również wziąć udział w obozie letnim lub zimowym (gasshuku) oraz w seminariach z udziałem światowej sławy instruktorów zagranicznych. W przypadku kilku fascynatów szermierki samurajskiej w innej miejscowości pomagamy w założeniu koła – dantai battodo Szkoły Samurajów.
Sztuki walki mieczem samurajskim sensei Tomasz Piotrkowicz uczył się od mistrzów japońskich. Wprowadził do Polski battodo – sztukę realnej szermierki samurajskiej, opartą na treningu ostrym mieczem, na stojąco, bez zbędnych ozdobników i ryzykownych ruchów. Podstawę szkoleniową w battodo stanowią techniki szkoły Toyama-ryu, opartej na praktycznym szkoleniu oficerów w Akademii Wojskowej Toyama. Techniki te rozwinął po II wojnie światowej soke Taizaburo Nakamura (1911 – 2003), którego sensei Piotrkowicz zawiadomił o założeniu grupy trenującej batodo w Polsce i z którym czuje się związany duchowo do dzisiaj.
Sensei Piotrkowicz jest światowej klasy ekspertem w dziedzinie tameshigiri, czyli cięć mieczem namoczonych mat słomianych, bambusów itp. Pobierał lekcje od japońskich ekspertów battodo, takich jak: Tabuchi, Ueki, Saruta, Nomura, Suzuki, Hataya, Obata. Rozwinął te umiejętności i usystematyzował w Szkole Samurajów. Trudnej sztuki szermierki samurajskiej uczy się od mistrza szermierki kaicho Tetsundo Tanabe, twórcy Goshindo i sportu chanbara. Otrzymał od niego 7. dan w sztuce tameshigiri i 5. dan za umiejętności w walce choken morote (długi miecz japoński).
Sensei Piotrkowicz posiada aktualnie stopnie mistrzowskie w wielu japońskich sztukach budo, np. 6. dan w bo-jutsu (walce kijem), 5. dan w so-jutsu (walce yari – włócznią japońską), 5. dan w tanto-jutsu (walce nożem), 5. dan kodachi (szermierce krótszym mieczem samurajskim).
W sztuce ken-jutsu korzysta także z dorobku jednego ze swoich nauczycieli karate – soke Takayuki Kubota, który rozwinął własny system walki mieczem, tworząc innowacyjne kata czyli formy. Jego szkoła miecza nosi nazwę kenjutsu Toshin-ryu (“to” – “miecz”, “shin” – “dusza, duch”, “ryu” – “kierunek, szkoła”). Ze szkoły Gosoku-ryu (twardy i szybki styl, którego soke jest mistrz Kubota) pochodzi część technik taiho-jutsu – samurajskiej sztuki obezwładnień. Mistrz Piotrkowicz posiada obecnie w karate jeden z najwyższych stopni w Europie 8. dan.
Zapraszamy na stronę karate Warszawskiego Centrum Karate
Mistrz Piotrkowicz jest prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Budo i współpracuje ze Światową Federacją Budo, od której uzyskał w 2014 r. najwyższy tytuł trenerski w japońskich sztukach walki hanshi. Wcześniej od trzech japońskich federacji sztuk walki otrzymał jako pierwszy Polak inny zaszczytny tytuł shihan (2004, 2012).
Naszym celem jest wytrenowanie ciała i umysłu na wzór bushi – rycerzy, wojowników dawnej Japonii oraz doskonalenie się w sztukach walki Kraju Kwitnącej Wiśni.