Wyprawy Szkoły Samurajów

Japonia z jej świątyniami i tradycyjnymi restauracjami jest bardzo urzekająca wieczorami i nocą.

Chociaż i w dzień jest na co popatrzeć!

Japonia samuraje rycerze bushi

Od 2008 roku systematycznie organizowane są Wyprawy Szkoły Samurajów. To elitarne podróże na Daleki Wschód, w których uczestniczy jednorazowo od kilku do kilkunastu osób. Łączymy w nich zainteresowania kulturą samurajów i sztukami walki z aspiracjami podróżniczymi, z aktywną turystyką.

Ostatnie Wyprawy Szkoły Samurajów miały miejsce w poprzednich latach. “Japonia 2015” odbyła się na przełomie października i listopada 2015 r., a “Japonia 2016” w kwietniu, na wiosnę 2016 r. Jesień i wiosna to najlepsze pory do zwiedzania Japonii. Obejrzeliśmy Tokio, Jokohama, Nikko, Osaka, Nara, Chichibu. W programie były też treningi z mistrzami szermierki samurajskiej w ich dojo: Tetsundo Tanabe, Yoji Yamanaka, Mitsuhiro Saruta. Niekiedy towarzyszymy reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata Sportowej Chanbara i oglądamy  pokazy japońskich sztuk walki na Meiji Jingu Enbu. Poza zwykłymi hotelami śpimy też w tradycyjnych ryokanach, gdzie chodzimy ubrani w tradycyjne szaty samurajskie i kąpiemy się nago w ciepłych źródłach – onsen.

Himeiji-jo Engyoji

Zamek Himeiji Engyoji, gdzie nagrywano sceny do “Ostatniego samuraja” (fotka powyżej) – tego miejsca nie mogą pominąć adepci Szkoły Samurajów przy zwiedzaniu Japonii.

Śniadanie w ryokanie w dzielnicy Asakusa w Tokio.

ZGŁOSZENIA CHĘTNYCH NA NAJBLIŻSZĄ WYPRAWĘ DO JAPONII JESIEŃ 2020 mailem:

sensei@battodo.pl

Nowa Wyprawa  druga połowa listopada 2020 r.  

Fot. Hanshi Tomasz Piotrkowicz na terenie Muzeum Narodowego w Tokio.

Fot. Nasi samuraje (Michał Piotrkowicz, Krzysztof Jerzykowski i Jan Horzela) w dojo mistrza Yamanaka w Chichibu.

Fot. Po treningu  w dojo mistrza Saruta w Osace.

ZGŁOSZENIA CHĘTNYCH NA NAJBLIŻSZĄ WYPRAWĘ DO JAPONII JESIEŃ 2020 mailem:

sensei@battodo.pl