Na zajęcia przyjmujemy młodzież od 14 lat oraz dorosłych bez ograniczeń wiekowych, zarówno kobiety jak i mężczyzn. Na pierwszy trening trzeba się stawić z własnym bokkenem (drewnianym mieczem samurajskim). Bokken ma być wykonany z twardego drewna i mieć jelec (osłonę ręki), zwany tsuba.
- W zajęciach w Klubie mogą brać udział, na własną odpowiedzialność, osoby zdrowe, a w przypadku osób niepełnoletnich decyzję o przystąpieniu do Klubu i udziale w treningach Szkoły Samurajów podejmują rodzice lub opiekunowie poprzez zgodę wyrażoną osobiście instruktorowi lub w formie pisemnej. Również dorosły uczestnik lub opiekun prawny osoby niepełnoletniej jest obowiązany do zapoznania się i zaakceptowania powyższego Regulamiu.
- Opłacenie pierwszej składki lub wpisowego do Klubu jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się i zaakceptowaniem powyższego regulaminu.
- Klub zapewnia fachowe prowadzenie treningów, zgodne z wymogami bezpieczeństwa. Na zajęciach należy podporządkować się poleceniom instruktora.
- Nie prowadzimy zajęć w święta i dni wolne od nauki szkolnej.
- Zajęcia, które nie odbyły się z przyczyn niezależnych od Klubu (np. z winy gospodarza obiektu) mogą zostać odrobione w innym terminie w miarę możliwości.
- Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni oraz za opiekę nad niepełnoletnimi poza salą treningową.
- Przystąpienie do treningów w Klubie wymaga zapisania się z podaniem niezbędnych danych (w przypadku niepełnoletnich osobistej lub pisemnej zgody rodzica lub opiekuna) oraz uiszczenia, najpóźniej przed drugimi zajęciami, w których chce uczestniczyć nowy adept wpisowego do Szkoły Samurajów, którego wysokość oraz zakres otrzymywanych w jego ramach pomocy do nauki jest ustalana raz do roku. Składkę bieżącą za treningi należy opłacić w ciągu dwóch tygodni od chwili rozpoczęcia treningów. W tym też terminie należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach o charakterze rekracyjnym.
- Składka bieżąca dla nowych osób (przy ich wstąpieniu do Szkoły) ustalana jest następująco: do czwartego treningu w danym miesiącu płatność za cały miesiąc, od piątego treningu płatność za połowę miesiąca z zaokrągleniem w górę do 5 zł.
- Składki za treningi zbierane są co dwa miesiące od września do czerwca, najpóźniej na trzecim treningu pierwszego miesiąca. Ich wysokość ustalana jest raz do roku.
- Wszystkie składki są w jednakowej wysokości, bez względu na długość trwania danego miesiąca i występujące w nim dni wolne od nauki i treningów.
- Ten punkt dotyczy tylko Warszawskiego Centrum Karate. W ramach składki miesięcznej można ćwiczyć dodatkowo w innych sekcjach Klubu w równorzędnych grupach, za zgodą prowadzącego zajęcia.
- Wpłacone składki nie podlegają zwrotowi. W razie choroby, trwającej ponad trzy tygodnie lub kontuzji, poświadczonych przez lekarza, składka może zostać przeniesiona na kolejny okres.
- Przerwanie ciągłości opłat składki powoduje konieczność uiszczenia wpisowego przed przystąpieniem do zajęć, bez otrzymywania żadnych należnych początkującym pomocy do nauki .
- Trzecia i czwarta osoba z najbliższej rodziny zwolnione są z płacenia składek za treningi, tylko wymagane jest wpisowe do Szkoły.
- Dokonanie wpłaty na konto Klubu za treningi od listopada do czerwca, w terminie do 20 listopada, uprawnia do ustalonej zniżki, zwykle 10%. Nie dotyczy to wpisowego. Wpłata ze zniżką nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji w trakcie jej trwania.
- Uczestnictwo w battodo Tai Kai oraz letnich gasshuku organizowanych przez Szkołę Samurajów jest obowiązkowe. W uzasadnionym wypadku Shihan może zwolnić daną osobę z uczestnictwa, ale nieobecność może stać się podstawą do wykluczenia adepta ze Szkoły po upłynięciu okresu opłaconych przez niego treningów.
- Przystąpienie do egzaminów na stopnie szkoleniowe i mistrzowskie, starty w zawodach oraz udział w letnich i zimowych obozach związane jest z członkostwem w Europejskim Stowarzyszeniu Budo. O członkostwie zaświadcza specjalny identyfikator ESBudo.