Wyprawy Szkoły Samurajów

Od 2008 roku systematycznie organizowane są Wyprawy Szkoły Samurajów. To elitarne podróże na Daleki Wschód, w których uczestniczy jednorazowo od kilku do kilkunastu osób. Łączymy w nich zainteresowania kulturą samurajów i sztukami walki z aspiracjami podróżniczymi, aktywna turystyką.  Najnowsza Wyprawa Szkoły Samurajów „Japonia 2015” odbywa się na przełomie października i listopada br. Dziesięć osób wyjeżdża na 11 dni, trenując z mistrzami japońskimi i zwiedzając Japonię. W programie treningi z mistrzami szermierki samurajskiej w ich dojo: Tetsundo Tanabe, Yoji Yamanaka, Mitsuhiro Saruta. Będziemy zwiedzać takie miejscowości, jak: Tokio, Jokohama, Nikko, Osaka, Nara. Weźmiemy udział w 41 Mistrzostwach Świata Sportowej Chanbara i gościć będziemy na Nakamura-ryu Battodo Tai Kai. Obejrzymy doroczne pokazy japońskich sztuk walki na Meiji Jingu Enbu. Poza zwykłymi hotelami spać będziemy też w tradycyjnych ryokanach i kąpać się w ciepłych źródłach – onsen.

Himeiji-jo Engyoji

Zamek Himeiji Engyoji, gdzie nagrywano sceny do „Ostatniego samuraja” (fotka powyżej) – tego miejsca nie mogą pominąć adepci Szkoły Samurajów z Polski.

W związku z Wyprawą treningi będą prowadzić w zastępstwie: sensei Krzysztof Barczak 2. dan i sensei Paweł Borkowski 2. dan.

W piątek 6. listopada zajęcia w Klubie Joga na Saskiej-Kępie są odwołane. Reszta treningów bez zmian.